Uluslararası Evden Eve Nakliye Fiyatları

taşınma ve koliler

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Firmalarından Fiyat Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sözlü yapılan anlaşmalar üzücü olabilir

Uluslararası evden eve nakliye için fiyat alırken dikkat etmeniz gereken ilk şey; telefonda yapılan anlaşmalara ve verilen fiyatlara pek güvenilmemesi gerektiğidir. Zaten işini doğru yapma amacı güden, insanları mağdur etmekten sakınan bir nakliye firması asla telefonda sözlü olarak teklif vermez.

Size sonradan sürpriz(!) masraf çıkartmayacak ve fiyatı artırmayacak uluslararası evden eve nakliye şirketi öncelikli olarak eşyaları görmek, yani ekspertiz yapmak isteyecektir. Taşıma planını net olarak belirlemiyorsa, size tüm süreci başından sonuna kadar ayrıntılı şekilde anlatmıyorsa son dakika sürprizleriyle karşılaşabilirsiniz.

Uluslararası evden eve nakliye firmalarıyla anlaşırken dikkat etmeniz gerekenler

Evini taşıyan insanların güvenini sarsan bu “sözde nakliyeci”lerin en bilinen mağdur etme yöntemi; sözleşme yapmamak ve eşyanın taşınacağı gün eşyayı görünce fiyat artırmak istemesidir. İnternette bu konuyla ilgili pek çok şikayete denk gelebilirsiniz. Düşünsenize; doğalgazı bile kapattırmış çıkıp gideceksiniz ama sizi ücreti artırmazsanız eşyanızı taşımamakla tehdit ediyorlar. Ya “lanet olsun” deyip talep edilen fazlalığı vereceksiniz ya da yana yana o anda müsait olan başka nakliyeci bulmaya uğraşacaksınız. İşte tam bu noktada nakliye sözleşmesinin önemi ortaya çıkıyor. Çünkü nakliye sözleşmesi her iki taraf için de hukuki boyutta bağlayıcı nitelikte. Müşteri parayı ödeyeceğini garanti ediyor, nakliyeci ise tüm vadettiklerini yapacağını.

Taşınma stresinin üzerine bir de başka sorunlar eklemek istemiyorsanız; siz siz olun asla sözleşme yapmadan evinizi yurt dışına taşıtmayın.

Leave a Comment

Your email address will not be published.