IRAK’A NAKLİYE YAPAN FİRMALAR

shipping freight pallet

Irak’a nakliye yapan firmalar

Irak ülkesi dünya üzerindeki çoğu ülkenin dahil olduğu uluslararası sözleşmelere taraf değildir. Örneğin Irak’ta TIR karnesi geçerli değildir. Bunun gibi pek çok uluslararası anlaşmaya taraf değildir. Dolayısı ile ırak nakliye süreçlerinde ve ırak gümrükleme süreçlerinde pek çok özel durum söz konusudur. Irak’a ihracat yaparken tüm bunlar göz önünde bulundurulmalıdır. Irak’a nakliye yapan firmalar da tüm bu detayları göz önünde bulundurmalıdır.

Irak’a nakliye yapan firmalar mutlaka Irak gümrük işlemleri konusunda da bilgi sahibi olmalıdır. Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi bazı ürün gruplarında intertek belgesi gibi özel gözetim süreçlerini talep etmektedir. Bkz. Intertek belgesi.  Özellikle Kuzey Irak’tan yapılan nakliyelerde gümrük süreci sıkıntılı geçebilmektedir. Moven Lojistik bu konuda güvenebileceğiniz bir firmadır. Moven Lojistik firmasının Irak / İbrahim Khalil Gümrüğü’nde kendi ofisi ve personelleri bulunmaktadır. Şirketimiz problemler ortaya çıkmadan önlem almakta ve ihracatçıları doğru şekilde yönlendirmektedir. Yine de oluşabilecek problemlerde profesyonel ekibimiz en kısa süre içerisinde sorunu çözmektedir.

Yine ırak nakliye fiyatları için bilgi almak ve fikir edinmek isterseniz buradaki yazımıza göz atabilirsiniz.

2 Comments
  1. cengiz demir October 12, 2020 at 8:01 pm - Reply

    ıraka nakliye yapan firmalar gümrükleme dahil fiyat veriyorlar. sadece nakliye fiyatı veriyormusunuz gümrüğünü ıraktaki alıcı kendi yapacak

    • moven October 12, 2020 at 8:12 pm - Reply

      Eposta yoluyla bilgilendirme yapılmıştır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.