ULUSLARARASI EVDEN EVE NAKLİYAT

unpacking boxes

Evinizin yurt dışına taşınma sürecinin nasıl işlediğini detaylarıyla öğrenmek ister miydiniz? 

Bize iletmiş olduğunuz talebe istinaden sizi arıyor ve ekspertiz için uygun olduğunuz bir gün belirliyoruz. Belirlenen tarihte lojistik eğitimi almış uzman eksperimiz adrese gelerek eşyaların tespitini yapıyor ve gerekli notları alıyor. Bu alınan notları ve taleplerinizi ekibimizle birlikte değerlendiriyor ve size en uygun finansal sonuçları sağlayacak taşıma planını oluşturuyoruz. Planı ve ücretlendirme detaylarını içeren fiyat teklifimizi hazırlıyor ve size sunuyoruz. Fiyat teklifimizi onaylamanızla birlikte taşıma sözleşmesi yapılıyor. Bu noktadan sonra her şeyin planlanan ve söz verilen şekilde gideceği konusunda içiniz rahat olabilir.

“Unutmayın! Ücretlendirme ve alacağınız risk arasında ters orantı vardır. Nakliyecinin maliyeti olan ambalaj malzemeleri, taşıma araçlarının ücretleri, yakıt ve personel ücretleri tüm nakliyeciler için aynı seviyededir. Bir nakliyeci daha fazla ücret talep ediyorsa fazladan ne yaptığını, daha az ücret talep ediyorsa neyi eksik yaptığını kontrol edin.”

Sözleşmeden sonra taşınma süreci resmen başlar ve eşyaların paketlenmesi aşamasına geçilir. Eşyaların paketlenmesi eğitimli ve nazik personellerimiz tarafından yapılır. Paketleme süresince görevlendirdiğimiz lojistik uzmanı arkadaşımız hem size hem de paketleme/taşıma personellerine destek olur. Her paket alındığı oda ismi ile numaralanır, yeni yerinde açıldığında bu numaralara göre yerleştirilir.

“PAKETLEME SÜRECİ & AMBALAJ MALZEMELERİNİN DETAYLARI”
Mobilyalarınızın Ambalajlanması

Mobilya montajında çalışmış personellerimiz tarafından sökümü yapılan mobilyalarınız, bir yüzü kraft kaplı diğer yüzü baloncuklu naylonlarla sarılarak levha kartonlarla paketlenir. Ardından streç film ile sarılarak nem ve hava değişikliğinin etkilerinden korunur.

Yaylı Yatak, Koltuk ve Kanepelerin Ambalajlanması

Bu tarz kumaş kaplı eşyalar öncelikle streç film ile sarılır. Ardından özel baloncuklu kraft kağıtlarla sarılarak levha kartonlar ile paket yapılır. Paketin dışına plastik çember veya koli bandı ile güvenlik şeridi çekilir.

Büfe, Camlı Vitrin ve Cam Sehpaların Ambalajlanması

Bu gibi hassas eşyaların tüm kenar ve köşeleri beyaz köpükten profiller ile darbelere karşı koruma altına alınır. Sonrasında balonlu naylonlara sarılarak levha kartonlar ile sabitlenir. Ardından streç filmle kaplanır ve kırılabilir hassas malzeme etiketleri yapıştırılır.

Beyaz Eşyalarınızın Ambalajlanması

Profesyonel ekibimizle sökümü yapılan beyaz eşyalar baloncuklu kraft kâğıtlarla paketlenerek plaka kartonlarla sarılır. İhtiyaç olması halinde palet tabanlı koli veya ahşap kasa yapılabilir.

Elektronik Eşyalarınızın Ambalajlanması

Elektronik eşyalarınızı ince kılcal çiziklerden bile korumak için beyaz renkli yumuşak ambalaj şiltesine sarılır. Ardından balonlu kraft kağıda sarılarak oluklu mukavva ile sabitlenir. Son olarak ise nemden korumak için streç film ile sarılır. İhtiyaç duyulması halinde sandık yapılır.

Büyük Aynalar ve Camların Ambalajlanması

Öncelikle beyaz renkli yumuşak ambalaj şiltesine sarılan eşyaların kenarları ve köşeleri süngerlerle korumaya alınır. Ardından havalı naylon ile sarılara özel tahta sandıkların içine beyaz köpük straforlarla dolgu yapılarak paketlenir.

Antika Eşyalar, Resimler ve Yağlı Boya Tabloların Ambalajlanması

Hem maddi hem de manevi değerleri yüksek olan bu tarz eşyalar için içerisi yumuşak dolgu strafor ile doldurulan ahşap sandıklar yaptırmaktayız. Eşyalar kılcal çizikleri önlemek amacıyla önce yumuşak ambalaj şiltesine sarılır ardından baloncuklu naylon ile sarılarak bu sandıkların içerisine yerleştirilir.

Avizelerin Ambalajlanması

Sökümü gerçekleşen avizeler beyaz ambalaj kağıdıyla sarılarak uygun ebatlarda hazırlanmış içi strafor parçalarıyla dolu ahşap sandıklara koyulur. Boşluklar yine strafor veya naylon hava yastıkları ile doldurularak sabitlenir.

Kıyafetlerin Ambalajlanması

Gardıroptaki askıda asılı kıyafetleriniz sadece birkaç saniye içerisinde özel yapım askılı kolilerimize aktarılır. Çekmecelerdeki katlanmış kıyafetleriniz içinse 80x50x50 cm ebatlarında standart tekstil kolileri kullanılır.

Ayakkabılar ve Çantaların Ambalajlanması

Ayakkabılar ve çantalar tek tek beyaz ambalaj kâğıtlarına sarılarak uygun şekilde kolilenir. İhtiyaca göre ayakkabıların içine plastik kalıplar koyulabilir veya ayakkabılar tek tek şeffaf plastik kutulara koyularak da kolilenebilir.

Mutfak Eşyalarının Ambalajlanması

Mutfak eşyaları paketlenirken metal eşyalar ve kırılabilecek cam/porselen türevi eşyalar ayrı kolilere koyulur. Metal eşyalar çizilmemesi için beyaz ambalaj kağıdına sarılarak kolilenir. Kırılacak eşyalar için ise iki alternatif vardır. Şayet bölmeli koli kullanılıyorsa kırılacak eşya beyaz ambalaj kağıdına sarılarak koli içindeki ayrı ayrı bölmelere koyulur. Bölmeli koli kullanılmıyorsa da baloncuklu naylon poşetlere sarılarak kolilerin içerisine yerleştirilir.

Ambalajlama işlemleri bittikten sonra eşyaların binadan tahliyesi ve taşıma araçlarına yüklenmesi süreci başlar. Ekibimiz eşyaları binadan tahliye ederken azami özeni gösterirler. Ayrıca bu esnada komşularınızı rahatsız etmemek için gürültü çıkartmamaya dikkat ederler. Yüklemeler eşyaların taşınacağı moda göre konteyner, kamyon, tır veya panelvan tipi araçlara yapılır. Eşyalarınız deniz yolu ile taşınacaksa konteynere, hava yolu veya kara yolu ile kamyon/tıra yüklenir. Şayet parsiyel olarak az sayıda eşyanız taşınacaksa panelvan tipi araçlarımız kullanılır.

Eşyalar araca yüklendikten sonra ihracat gümrüğünün yapılacağı gümrüğe yönlendirilir. Bu noktada kendi gümrükçünüzü kullanabilir veya bizden yardım alabilirsiniz. Eşyaların gümrüklemesi bittikten sonra yurt dışına taşıma sürecine geçilir. Eşyalarının ön görülen süre içerisinde varış ülkesine sevk edilir. Varış ülkesindeki ithalat gümrüğüne girdikten sonra bu sefer karşı ülkedeki gümrükçünüzün ithalat işlemlerini bitirmesi beklenir. Talebiniz halinde Moven Lojistik olarak varış ülkesindeki ithalat gümrüğünün yapılmasında da sizlere hizmet verebiliyoruz.

İthalat gümrüğündeki işlemleri de bittikten sonra eşyalarınız evinize kadar teslim edilir. Sözleşmedeki talebinize göre odalara yerleştirilmesi ve çıkan ambalaj çöplerinin atılmasıyla fiili olarak taşınma süreci tamamlanır.

Son işlemimiz ise iş bitirme formunun tarafınızdan doldurularak imzalanması ve size yeni evinizde mutluluklar dilemektir.

Sormak istediğiniz veya aklınıza takılan konulara bizimle iletişime geçerek cevap bulabilirsiniz.