IRAK KARAYOLU NAKLİYE FİRMALARI

ırak hava kargo

IRAK KARA YOLU TRANSİT TAŞIMA NAKLİYE HİZMETİ

Irak nakliye şirketi olarak Türkiye’den düzenli olarak ihracat / ithalat / transit yük taşıması gerçekleştirmekteyiz. Irak parsiyel nakliye uluslararası olarak çalışan ve taşıma yapan bir sistemdir.  Mallarınız kendi filomuza ait araçlara yüklenir, talebinize istinaden sigortası yapılır ve belirttiğiniz adrese teslim edilir.

Ekspress lojistik servisimiz mallarınızı çıkış anından itibaren en kısa süre içerisinde varış noktasına ulaştırmayı hedefler. Uygun navlunlarımızla, parsiyel ve komple olarak Türkiye ve Irak arasında taşıma hizmeti sağlamaktayız.

Tüm bu taşımalar iki ülke arasındaki uluslararası anlaşma kurallarına uygun olarak yapılır; mal transferinin güvenliği ve zaman faktörü baz alınır. Kargonuzun  güvenliği, GPS ile konumu sürekli takip edilen araçlarımızın şoförlerine emanettir. Uluslararası nakliye, taşıma, iç nakliye, depolama ve gümrükleme işlemleri için ekibimize güvenebilirsiniz.

ULUSLARARASI NAKLİYE İLE MAL VE ÜRÜN TAŞIMA HİZMETLERİMİZ

Parsiyel ve komple yükleriniz için, hem ihracat hem de ithalat destinasyonunda günlük olarak düzenli taşıma hizmeti sunmaktayız. ADR’li olarak sınıflandırılan, yanıcı, patlayıcı, kimyevi maddeler ve her türlü tehlikeli maddenin taşıması tarafımızdan profesyonelce gerçekleştirilir. Malzemelerinizin aralıksız olarak hiç durmadan taşındığı ekspres nakliye servisimiz ise size zaman kazandırır. Mallarınız CMR sigortası ile güvenle taşınırken, talebiniz halinde özel sigorta da yaptırabilirsiniz. Taşıma ve nakliyelerinizde özel sigorta yaptırmak isterseniz müşteri temsilciniz sizin için en uygun finansal sonuçları sağlayan nakliye sigortası teklifini iletecektir.

IRAK KARA YOLU NAKLİYE HİZMETİ

Irak savaşının sona ermesiyle birlikte, Türkiye ve Irak arasındaki ticaret giderek artmıştır. Gün geçtikçe ırak ihracatlarının rakamları büyümektedir. Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülkelerin başında gelen Irak’a nakliye konusunda profesyonel ekibimize güvenebilirsiniz.

Irak nakliye firmaları arasında tecrübesiyle ve verdiği nakliye hizmetinin profesyonelliğiyle daima lider konumda olan Moven Lojistik, ırak nakliyesi konusundaki tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaya hazırdır. Irak nakliyeleri deniz yolu, kara yolu ve hava yolu olmak üzere üç farklı taşıma modu ile yapılmaktadır. Şirketimiz size bu taşıma modlarının tamamında hizmet verebilme kapasitesine sahiptir. Irak nakliyeleri çoğunlukla kara yolu ile yapılır. Türkiye’den yüklenen tırlar Habur Sınır Kapısı’nı kullanarak Irak’ın Zakho bölgesine giriş yapar. Bundan sonra ise gideceği destinasyona göre aktarma yapılır.

Irak karayolu nakliye fiyatları tüm diğer ülkelerde olduğu gibi haftalık olarak değişkenlik göstermektedir. Ayrıca nakliye fiyatlarını belirleyen bir diğer faktör de yükünüzün miktarıdır. Yükünüzün miktarı arttıkça ırak nakliye fiyatı da birim bazında düşmektedir. Irak’a nakliyesini yapmak istediğiniz malınız ne kadar çoksa, birim bazında daha düşük maliyetle navlun ödersiniz.

Irak kara yolu nakliye hizmeti verdiğimiz filomuzdaki araçlarımız, teknoloji odaklı olarak donatılmakta ve sürekli yenilenmektedir. Modern araç filomuzla müşterilerimiz için en iyi nakliye deneyimini hedefliyoruz. Global nakliye tecrübemiz ile sektörde ve müşterilerimizin gönlünde lider durumdayız.

IRAK NAKLİYE FİRMALARI DETAYLARI

İstanbul, İzmir, Ankara, Gaziantep veya Türkiye’nin neresinde olursanız olun size her koşulda hizmete hazırız. Irak nakliye talebinize istinaden öncelikle taşınacak malın tespitini yapıyoruz. Malzemelerin çeki listesini talep ediyoruz. Buna istinaden bir yükleme planı ve nakliye fiyatı oluşturuyoruz. Navlun teklifimizi tüm detaylarıyla size iletiyor, onayınıza istinaden yükleme adımına geçiyoruz.

Irak nakliyesi için gerekli evrakları hazırladıktan sonra, menşe şahadetnamesi , CMR/Konşimento ve diğer taşıma belgeleriyle birlikte ürünleri yola çıkartıyoruz. Ürünlerin ihracatının bitmesine müteakip, ilgili gümrüğe özet beyan verilerek aracın Irak’a doğru yola çıkması sağlanıyor.

Yüklenen araç varış noktasına ulaşıncaya kadar, GPS izleme modüllerimizle araç takip ediliyor. Nakliye sürecinde malınızın durumu günlük seyir tablosu ile birlikte tarafınıza günlük olarak raporlanır. Malların Irak’a nakliyesi sürerken, herhangi bir evrak veya teslimat adresi değişikliği yapmak isterseniz operasyon ekibimiz talebinizi derhal yerine getirir.

Irak nakliyesinde kullandığımız araçlar ve ekipmanlar taşınacak eşya tipine göre tasarlanmıştır. Isı koşulu isteyen mallar için soğutuculu araç, standart dışı ölçülerdeki ve ağırlıktaki yükleriniz için ise özel lowbed veya sal kasa tedarik etmekteyiz.  Ürünlerinizin kırılacak hassas eşyalar olması durumunda tüm etiketlemeler ve uyarılar kolilerin / paletlerin üzerine itina ile yapıştırılmaktadır.

KARAYOLU NAKLİYE SÜRESİ

Irak nakliye transit süresi değişken olmakla birlikte, belirli bir ortalama değere sahiptir. Zakho, Erbil, Süleymaniye, Kerkük, Musul gibi  Kuzey Irak illerine nakliye için 2-3 günde teslimat yapılabilirken, Bağdat, Necef, Nasıriye, Kerbela, Basra gibi Irak’ın güney bölgesine nakliye süresi  5-10 gün arasında değişmektedir.

Irak nakliye süreleri yol ve hava şartları, gümrük ve sınır kapılarındaki yoğunluk kaynaklı bekleme sürelerine göre değişkenlik gösterse de genel olarak yukarıda bahsettiğimiz gibidir. Soğutuculu / Reefer kamyonlarla yapılan nakliyelerde ise transit süre daha kısa olmaktadır. Gıda gibi bozulacak ürünler gümrüklerde uzun süre bekletilemediği için, sınır kapısı ve gümrük geçişleri daha hızlı olmaktadır. Bu da ırak nakliyesi süresini kısaltmaktadır.

IRAK PARSİYEL TAŞIMACILIK

Türkiye’den günlük olarak düzenli parsiyel ihracat çıkılşarımızla Irak’ın tüm şehirlerine nakliye hizmeti vermekteyiz. Uluslararası parça yük taşımacılığı son derece dikkat ve özen isteyen bir iş koludur. Irak ülkesindeki depolarımız sayesinde, ırak parsiyel nakliyelerini günlük olarak başarı ile gerçekleştirmekteyiz. Irak’a göndermek istediğiniz kargoları saklama ve taşıma koşullarına uygun şekilde taşıyoruz.

Irak kargo firmaları arasında kapıdan kapıya (door-to-door) teslimat yapabilen tek firmayız. Irak’a göndermek istediğiniz parsiyel kargonuzu adresinizden kendi aracımızla alıyoruz, Irak’ta belirttiğiniz adrese kapıya kadar teslim ediyoruz. Günlük düzenli çıkışlarımızda yurt içine mal gönderir gibi Iraka mal gönderimi yapabilirsiniz.

Irak ta bulunan depolarımız sayesinde mallarınızın dağıtımını tam zamanında ve güvenle gerçekleştiriyoruz. Talebinize istinaden mallarınızın Irak gümrüklemesini yapıyor, vergilerini ödüyor ve gideceği yere tüm vergileri ödenmiş şekilde teslim ediyoruz. Gümrük dahil nakliye fiyatı almak için talep göndermeniz yeterlidir. Bize bildireceğiniz mal cinsine (GTİP Kodu / HS Code) göre Irak gümrüğünden ürünleri sorguluyoruz, gümrük vergisi ve gümrükleme bedelini çıkartıyoruz. Böylece ürünlerinizin Irak nakliyesindeki tüm masrafları öğrenmiş oluyorsunuz.

Tenteli TIR, Sal Kasa, Lowbed, Soğutuculu Reefer, Panelvan, Minivan Ekspres tipi araçlarımız tüm uluslararası taşıma standartlarını karşılayacak nitelikte olup, temiz, hijyenik, güvenli, modern ve teknolojik ekipmanlarla donatılmıştır. Tekstil, makine, asansör malzemesi, ayakkabı, mobilya gibi genel kargo statüsündeki kargolar için modern filomuzla ırak nakliyesi hizmeti sunmaktayız.

IRAK DENİZ YOLU NAKLİYE FİRMASI OLARAK MOVEN LOJİSTİK

Irak deniz yolu nakliyeleri genel olarak güneydeki Basra iline yapılmaktadır. İstanbul Ambarlı Limanı, İzmir Limanı, Gebze Limanı ve Mersin Limanı başta olmak üzere, Türkiye’nin tüm limanlarından Irak deniz yolu nakliyesi yapılmaktadır.

Türkiyeden Iraka deniz nakliyesi ihracat yüklemeleri şeklinde olmakla birlikte; Avrupa’dan gelen transit yüklerin ırak nakliyesi de olabilmektedir. Transit ırak nakliyeleri Avrupa’dan deniz yoluyla gelen ürünlerin Tırlara aktarılarak, Kuzey Irak’tan nakliyesine devam etmesi şeklinde de olabilmektedir. Yani dünyanın herhangi bir yerinden aldığınız ticari ürününüzü Türkiye’deki bir limana gönderip, ardından kara yolu ile Kuzey Irak nakliyesi transit olarak yapabilirsiniz. Hızlı ve güvenli bir nakliye hizmeti istiyorsanız bizimle çalışmak en doğru seçim olacaktır.

Dünya çapında yaygın acente ağımız sayesinde, yurt dışından almış olduğunuz ticari ürününüzü transit olarak ırak nakliyesini sağlıyoruz. Dünyanın neresinden mal almış olursanız olun, ırak nakliyesini biz yapalım. Detaylı bilgi almak ve avantalı nakliye fiyatlarımızdan faydalanmak için hemen bizimle iletişime geçin.

Irak hava kargo nakliye hakkında bilgi almak isterseniz yazımıza göz atabilirsiniz.
Yine ırak nakliye fiyatları için bilgi almak ve fikir edinmek isterseniz buradaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.