ULUSLARARASI KARA YOLU NAKLİYESİ

uluslararası kara yolu nakliyesi

Özellikle Avrupa, Orta Asya ve Orta Doğu bölgelerine yönelik kara yolu nakliyesi konusunda uzmanlaşan ekibimiz güvenilir bir yol arkadaşı olarak yanınızda.

UluslararasıKara Yolu Taşımacılığı

Moven Lojistik`in kara yolu nakliyelerde ana operasyon bölgesi Irak, Ürdün ve İran başta olmak üzere Ortadoğu’dur.  Ancak zaman içerisinde müşteri taleplerine istinaden Avrupa ve Merkez Asya ülkelerini de hizmet ağına dahil edip, operasyon bölgesini genişletmiştir. Kısacası; Orta Doğu, Avrupa ve Orta Asya ülkelerine uluslararası kara yolu nakliyelerde profesyonel kadrosu ve kendi araç filosu ile hizmet vermektedir.

Moven Lojistik, profesyonel bir lojistik hizmet sağlayıcısı olarak, Komple, Parsiyel, Intermodal ve Proje taşımalarında müşterileri için en uygun finansal ve operasyonel çözümleri sağlamaktadır. Özmal ve sözleşmeli tedarikçi filosu ile ihtiyacınız olan tüm kara yolu nakliye çözümlerini sunabilmektedir. Moven Lojistik’in taşımacılık vizyonu; müşterilerin ürünlerini istenilen yerde, istenilen zamanda, hasarsız ve en uygun maliyetle teslim etmek üzerine kuruludur. Moven Lojistik’in hizmet verdiği sektörler;  Tekstil, Otomotiv, Medikal / Sağlık, Perakende, Mobilya, Makine Sanayi ve İnşaat gibi dış ticaretin kilit noktalarından oluşmaktadır.

Şirketin kara yolu taşımalarında en önemli avantajı kendi araç filosu ile servis verebiliyor olmasıdır. Bu durum sayesinde operasyon ne kadar karışık ve dağınık olsa da kontrol daima elde oluyor. Çok noktadan malzeme alımı yapıp, farklı adreslerden yüklenen bu ürünler dilediğiniz adrese hasarsız ve zamanında ulaştırılıyor.

Moven Lojistik’in kara yolu nakliye hizmetleri nelerdir?

Moven Lojistik müşterilerinin farklı ihtiyaçlarına en uygun çözümleri üretebilmek adına filosunda çeşitli tip araçları bulundurmaktadır. Bunlar Çekici Römork/TIR, Panelvan, Tenteli Kamyonet gibi farklı büyüklükteki ve kapasitedeki araçlardan oluşmaktadır. Panelvan tipi küçük araçlar ile ekspres taşıma hizmeti sunulmakta ve bu ekspres taşımalarda müşterilere zamanında teslimat güvencesi verilmektedir. Panelvan tipi küçük araçlar gümrük sınır kapılarında bekleme yapmaz ve gönderilerin hızlı geçişine imkân sağlar. Panelvan tipi ekspres araçlar maksimum 1.300kgs kapasitelidir ve gideceği ülkeye göre 24-48 saat içerisinde teslimat sağlama imkânı verir. Tüm kara yolu taşımalarımızda olduğu gibi ekspres nakliyelerde de çift şoför imkânı sunulmaktadır. Böylece gönderileriniz varış noktasına kadar durmaksızın yol alır.

Moven Lojistik’in Avrupa’daki acente ve partnerleri sayesinde; Avrupa’dan yükleme yaparak Ortadoğu’daki üçüncü ülkelere transit servis hizmeti de vermektedir.  Avrupa çıkışlı yükleriniz Türkiye üzerinden üçüncü bir ülkeye transit olarak taşınabilmektedir.

Moven Lojistik’in uluslararası kara yolu taşımalarında kullandığı temel güzergâhları nelerdir?

 • Avrupa çıkışlı, Türkiye varışlı ithalat taşımaları
 • Avrupa çıkışlı, Türkiye üzerinden transit üçüncü ülke varışlı ithalat taşımaları
 • Türkiye çıkışlı, Irak varışlı ihracat taşımaları (Komple yükleme veya Günlük Parsiyel servis)
 • Türkiye çıkışlı, İran varışlı ihracat taşımaları (Komple yükleme veya Haftalık Parsiyel servis)
 • Türkiye çıkışlı, Avrupa varışlı ihracat taşımaları
 • Türkiye çıkışlı, Merkez Asya varışlı ihracat taşımaları

Kara yolu nakliyelerde temel servislerimiz aşağıdaki gibidir;

 • Komple Taşımalar
 • Parsiyel / Grupaj Taşımalar (Başta Irak olmak üzere günlük/haftalık parsiyel çıkışlar)
 • Ekspres Taşımalar (Panelvan ve Tenteli Kamyonet tipi araçlarımızla süper hızlı teslimatlar)
 • Ağır ve gabari dışı yüklerin taşınması
 • Proje bazında düzenli taşımalar
 • Transit / Üçüncü ülke taşımaları
 • Kapıdan kapıya teslimat

Moven Lojistik’i rakiplerinden öne çıkaran avantajları;
-Çift şoför ve alternatif güzergah seçenekleri
-Resmi tatillerde araç temini ve teslimat yapabilme
-Standart ve özer dorse seçenekleri (Tenteli, Frigo, Lowbed, Mega, Salkasa)
-Araç konumu ve durumu hakkında anlık bilgi akışı
-Çıkış ve varış ülkelerinde gümrükleme ve kapı teslim imkanı
-Özmal ve sözleşmeli filomuz ile toplamda 300’ün üzerindeki araçla hizmet sağlamamız
-Tecrübeli ve iyi eğitimli çalışma arkadaşlarımız