Irak Nakliyesi ve Irak’a Taşımacılık

ırak nakliye firmaları

Irak Nakliyesi ve Irak’a Taşımacılık

Irak’a Nakliye ve İhracat Gönderileri / Irak Bölgesine Parsiyel Taşımacılık

Moven Lojistik, Türkiye’nin coğrafi avantajlarını kullanarak Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri arasında ticari bir köprü olmayı kendine misyon edinmiştir. Özellikle Türkiye ve Irak arası ticari ilişkilerde 20 yılın üzerinde bilgi birikimine ve operasyon tecrübesine sahiptir. Irak nakliyesi piyasasının sürekli değişen gümrük kurallarını ve prosedürlerini yakından takip ederek daima müşterilerine sorunsuz ve memnuniyet dolu hizmet vermiştir. Türkiye’den veya dünyanın her hangi bir bölgesinden Irak’a kara yolu, deniz yolu ve hava yolu ile teslimatlar gerçekleştirebilmektedir. Tüm yerel dilleri (Arapça, İngilizce, Kürtçe ve Türkçe) konuşan tecrübeli ekibi sayesinde sürecin her anı kontrol altındadır.

Moven Lojistik, kuzey ırak nakliye firmaları arasında kendi araçlarıyla hizmet veren nadir firmalardan birisidir. Hem kuzey bölgesi hem de güney bölgesi için Irak’a parsiyel taşımacılık hizmeti vermektedir. Moven Lojistik’in parsiyel çıkışları her gün İstanbul’dan yapılmaktadır. Buna ek olarak haftada 2 gün olmak üzere Gaziantep ve Bursa’dan parsiyel araç çıkışları yapılmaktadır. Komple araç yüklemeleri ise Türkiye’nin her ilinden ve çoklu adreslerden yapılabilmektedir.

Irak nakliyesinde kullanılan araç tipleri

Moven Lojistik’in filosunda bulunan TIR, Panelvan ve Kamyonet gibi araçların büyük çoğunluğu Türkiye – Irak hattında çalışmaktadır. Irak’ın kuzey illerine (Zaho, Duhok, Erbil, Süleymaniye, Musul ve Kerkük) çok kısa süreler içerisinde teslimatlar gerçekleştirmektedir. Irak’ın Kuzey illerin tamamına hem TIR hem de panelvan tipi ekspres araçlarla kara yolu nakliye hizmeti verilmektedir. Ayrıca Erbil ve Süleymaniye illerine hava kargo ile mal gönderimi sağlanabilmektedir. Güney illeri olan Bağdat, Basra, Kerbela, Necef, Babil, Hille ve Ramadi’ye kara yolu ile teslimatlar TIR lar ile yapılmaktadır. Buna ek olarak Bağdat ve Basra’ya hava kargo ile teslimat mümkündür. Deniz yoluyla ise Basra’nın Umm Qasr Limanı’na konteyner taşımacılık hizmeti verilmektedir. Basra’ya deniz yolu nakliyelerde yüklemeler İstanbul, Gebze, Mersin ve İzmir limanlarından yapılmaktadır.

Irak’a transit taşımacılık ve nakliye

Avrupa’dan Irak’a sevk etmek istediğiniz yükleriniz için de Iraka transit nakliye hizmeti vermekteyiz. Mersin veya İstanbul limanlarına deniz yolu ile gelen transit yükler, limandan teminatlı araçlarla alınarak, Irak’taki nihai varış yerine teslim edilmektedir. Tüm transit işlemler ve operasyon süreci Moven Lojistik’in profesyonel ekibi tarafından sonuçlandırılmaktadır. 

İstanbul havalimanlarına gelen transit yükler de teminatlı araçlarla alınarak, gerek parsiyel gerekse komple olarak yüklenebilmektedir. Moven Lojistik, ihracat ve transit işlemleri birleştiren parsiyel servisi sayesinde müşterilerine en uygun finansal sonuçları sağlamaktadır.

Irak nakliye ve gümrükleme hizmeti detayları

Moven Lojistik, Kuzey Irak ve Güney Irak’taki şubeleri sayesinde Irak’ta gümrükleme hizmeti vermektedir. Gümrükleme ve ithalat işlemleri dahil olarak kapıya teslim hizmet hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Irak İbrahim Khalil Gümrüğü’nde şirketin bir ofisi bulunmakta olup, kara yolu ile yapılan ihracatlarda gümrükleme işlemleri buradan yapılmaktadır. Sizin adınıza Irak’ta gümrükleme yapılması hakkında daha fazla bilgi almak için müşteri temsilcileriyle iletişime geçebilirsiniz. Moven Lojistik, deniz yolu ile nakliyelerde Basra Umm Qasr Limanı’nda gümrükleme ve ithalat işlemleri yapabilmektedir. Tüm bunlara ek olarak Erbil, Bağdat ve Basra Havalimanlarında, hava yoluyla gelen kargolar için gümrükleme işlemleri yine Moven Lojistik’in ekibi tarafından sonuçlandırılmaktadır.

Irak nakliye firmaları arasında geniş operasyon seçenekleriyle öne çıkan firmamız size her konuda yardımcı olmak için daima hazırdır. Irak nakliye fiyatları için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

5 Comments
 1. mehmet solmaz January 7, 2020 at 3:45 pm - Reply

  merhaba ırak nakliyesi konusunda gümrükleme yapıyormusunuz? Irak gümrüğünde takılan mallarımız var, yardımcı olabilir misiniz? Lüten dönüş yaparmısınız

 2. Abdulbari Solmaz August 13, 2020 at 10:59 am - Reply

  Irak nakliyesi için boş tırlarımız var. Kendi araçlarımızla size hizmet vermek isteriz. Almanya – Irak hattında ve Türkiye – Irak hattında sürekli hazır boş araçlarımız vardır

  • moven October 12, 2020 at 10:27 am - Reply

   Eposta yoluyla bilgilendirme yapılmıştır.

 3. abdurrahman gürbüz September 9, 2020 at 10:48 am - Reply

  80x120x140 cm 4 palet
  Bağdat teslim olacak
  nakliye fiyatı verir misiniz?

  • moven October 12, 2020 at 10:27 am - Reply

   Eposta yoluyla bilgilendirme yapılmıştır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.