Irak Nakliyelerinde Son Durum – 12.10.2020

forklift parsiyel yükleme

Irak Nakliyesi Haftalık Rapor – 12.10.2020

42. Hafta Irak Nakliye Fiyatları – 2020

Türkiye – Irak arası nakliyelerde prosedürler, evraklar, gümrük süreçleri ve güzergâhlar sabit değildir. Gerek Irak’ın karışık bir yönetim yapısının oluşu, gerekse zaman zaman iki ülke arasındaki ilişkilerin gerilmesi sebebiyle sürekli değişken bir süreç söz konusudur.

Son dönemlerde Türkiye’nin sınır ötesi operasyonlarına ara vermesiyle birlikte gümrük sınır kapılarındaki yoğunluklar azalmıştır. Şu an için Irak nakliye firmaları operasyonlarını hiçbir kısıtlamaya maruz kalmadan gerçekleştirmektedir. Zaman zaman Irak’tan dönüşlerde Habur sınır kapısında araç yığılmaları oluşmakta. Bu sebeple piyasada yükleme yapılabilecek araç sayısını azaltmaktadır. Bunun sonucu olarak da Irak nakliye fiyatları artmaktadır.

Kara yoluyla Irak nakliye fiyatları arttığı zaman, alternatif olarak deniz yolu ile Basra Limanı’na konteyner nakliyesi yapılmaktadır. Deniz yolu ile Irak’a mal göndermek ekonomik açıdan daha uygundur. Fakat ucuz olmasının yanında bir takım dezavantaları da vardır. Örneği Irak’a ihracatınızı deniz yoluyla yaptığınızda daha uzun sürede teslim edilmektedir. Gönderim yapılan gemi hattı ve servislerine göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 20-26 gün arası sürmektedir.

Yine ırak nakliye fiyatları için bilgi almak ve fikir edinmek isterseniz buradaki yazımıza göz atabilirsiniz.

4 Comments
 1. Irak Nakliye October 12, 2020 at 8:00 pm - Reply

  Iraka bir makine göndermek istiyorum. bağdat teslim fiyat verebilir misiniz??

  • moven October 12, 2020 at 9:17 pm - Reply

   Eposta yoluyla bilgilendirme yapılmıştır.

 2. fatih solmaz October 12, 2020 at 8:11 pm - Reply

  24 ton kuş yemini Iraka göndermek istiyorum. fiyat alabilirmiyim

  • moven October 12, 2020 at 8:12 pm - Reply

   Eposta yoluyla bilgilendirme yapılmıştır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.