SANAT ESERİ TAŞIMACILIĞI

uluslararası sanat eseri nakliyesi

Müzelerde ve sergilerde hayranlıkla izlediğimiz eserlerin nasıl taşındığını düşündünüz mü hiç? Çoğu zaman dokunamadığımız, hatta fotoğrafını çekemediğimiz bu eserlerin hepsi sergilendikleri alana çok özel bir transfer süreciyle geliyor.

“Sanat eserini güvenle taşımak da bir sanattır.”

Birçok nakliyeci sanat eserlerinin paha biçilemez olduğunu söylese de gerçekte sadece birkaç firma bu felsefe ile taşımacılık yapmaktadır. Sanat eserlerinin ve antika eşyaların taşınması daima itina ve özel çaba gerektirir. Moven Lojistik bugüne kadar birçok organizasyonda sergilenen eserleri kusursuz operasyonlarla yurt içine veya yurt dışına transfer etmiştir. Bu transferlerde eserin alınacağı ve teslim edileceği mekânlarda keşifler yapılmış, en uygun ambalajlama çözümleri uygulanmış ve tüm sevkiyatlar başarı ile gerçekleşmiştir.

Her aşaması tecrübe ve bilgi gerektiren bu operasyonlar uzun yıllara dayanan bilgi ve deneyim istemektedir. Bu sebeple birçok müze, sanat galerisi ve sanat organizatörü eserlerinin taşınmasında bu özelliklere sahip, sanat eseri ve antika eşya taşımalarında uzman Moven Lojistik’i tercih etmektedir.

Buna gerek bırakmayacak kadar özenli çalışsak da, eşyalarınız taşıma esnasında oluşabilecek hasarlara karşı sigortalanarak maddi kayba uğramamanız garanti altına alınır.

Sanat eseri ve antika eşya taşımacılığı ile ilgili tüm soru ve merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Antika eşyalarınızı veya sanat eserlerinizi nasıl paketlediğimizi görmek ister misiniz?