ULUSLARARASI CENAZE NAKLİ

uluslararası cenaze nakliyesi

Moven Lojistik cenaze nakilleri ve teslimatlarında bütün özverisi ve hizmet kalitesiyle en kısa sürede görevini yerine getirir.

Bu hizmetimizde en zor şartlarda dahi bütün öncelikler ve ayrıcalıklar en yüksek hizmet standartlarında sunulur. Özel kargo taşımacılığı sınıfında yer alan cenaze transferleri iki farklı yöntemle gerçekleşmektedir. Bunlardan birincisi tabutta cenaze taşımasıdır. Bu taşıma yönteminde lehimlenerek kapatılan kurşun/çinko iç tabut, tahta tabuta konularak üzerine su geçirmeyen muşamba örtülerek sevke hazır hale getirilir. Dış tabut üzerinde taşımak için sağlam kol demiri bulunur. Pek çok ülke cenazeler için tahnit raporu isterler. Bunun yanı sıra konsolosluk izin belgeleri, hastane ölüm raporu ve savcılık/valilikten izin yazıları da istenebilir. Herhangi bir havayolu ile cenaze taşınacaksa her zaman öncelikli olarak işlem yapılır.

Ülkemizde yaygın olmamakla birlikte ikinci tip cenaze taşıma yöntemi ise Kül Halinde Cenaze taşınmasıdır. Kül özel bir vazo içinde olacağından kırılmaya karşı önlem alınarak paketlenmektedir ve ön hazırlık gerektirmez.